Zarezerwuj
Wróć

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój stanowi idealną bazę wypadową na różnego rodzaju wycieczki.

Dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się lokalne atrakcje turystyczne jak np.: Muzeum Pszczelarstwa, pasieki, Szlaki Architektury Drewnianej, Szlak Cerkwi Łemkowskich. Stąd wyruszają także autokary do Zakopanego i Wiednia. Na Słowację i do Węgier - głównie na kąpieliska oraz do parków narodowych (Słowacki Raj).

Organizowane są spływy, Dunajcem oraz Popradem pontonami i kajakami. Nie słabnie  popularność przejazdów dorożkami, kuligów i wieczorów góralskich przy ognisku.

Zimną Krynica Zdrój przyciąga miłośników sportów zimowych takich jak: narty i snowboard z polski i zagranicy.

Krynica może również zachwycić wyjątkową na skalę Polski atrakcją, a jest nią trasa widokowa w koronach drzew, dostępna w Ośrodku Słotwiny Arena. Wieża widokowa ma 49,5 m wysokości, jest także wyjątkowa na skalę Europy pod względem samej konstrukcji, gdyż w całości jest wykonana z drewna - robinii akacjowej, podczas gdy konstrukcje podobnego typu przeważnie są wykonane z konstrukcji metalowych, pokrytych drewnem. Atrakcja zapewnia wyjątkowe przeżycia, szczególnie o wschodach i zachodach słonca, gdy na własne oczy jesteśmy w stanie zobaczyć otaczające nas piękno przyrody.